Kurumsal Kimlik, bir kurumun ruhunu, kimliğini yansıtan görsel ögelerin bütünüdür. Markanın güven algısı oluşturabilmesi için olmazsa olmazların başında gelen kurumsal kimlik kılavuzu; logo tasarımından kartvizit tasarımına, antetli kağıt tasarımından cepli dosya tasarımına, diplomat zarf tasarımından ambalaj tasarımına, personellerin kıyafetinden araç giydirmeye kadar, kurumun tüm görsel ögelerini içermektedir.

Başarılı bir kurumsal kimlik tasarımı için, kullanılan tüm görsel ögelerin bütünlük algısı yaratması ve markayı en doğru şekilde yansıtması gerekir. Bir markanın, rekabet piyasasına güçlü bir şekilde girmesi veya konumunu güçlendirmesi için en önemli şeylerden biri görsel olarak nasıl bir algı yarattığıdır. Bu algıyı güçlendirmenin en etkili yolu da başarılı bir kurumsal kimlik tasarımıdır. Etkili bir kurumsal kimlik kılavuzu, markanın imajına artı değer katarak güvenilirliği ve akılda kalıcılığı artırır. Bu yüzden firmaların reklam-iletişim stratejilerinde kurumsal kimlik kılavuzunun mutlaka yer alması gerekir.

Erkam YURT Creative Solutions, markanın vizyonunu en doğru şekilde yansıtan ve kurumsal bütünlüğü en etkin biçimde sağlayan kurumsal kimlik tasarımlarıyla, markaların daha güçlü ve güvenilir bir algı oluşturmalarını sağlar.

Erkam YURT Creative Solutions ‘ın 3 Boyutlu Çalışma Disiplini, Kurumsal Kimlik hizmetinde “İletişim, Davranış ve Tasarım” olarak yansır.  Erkam YURT Creative Solutions reklam ajansı, kurumsal İletişim safhasını; geleneksel reklam araçları ve kanalları, sosyal medya, basın bültenleri, PR, danışmanlık, müşteri hizmetleri gibi alanlarda gerçekleştirir. Erkam YURT Creative Solutions , Kurumsal Davranış içeriğini; alışkanlıklar, alım satım işlemleri prosedürleri, sosyal sorumluluk ve duyarlılık faaliyetleri gibi konularla doldurur ve tüm bunları bir makine gibi daima çalışır hâlde tutar. Erkam YURT Creative Solutions , kurumsal tasarım sürecini; marka logosundan markaya ait olan tüm materyallere kadar yönetir. Bu çalışmaların neticesinde ise markanın hedef kitle üzerindeki görsel algısı, istenilen standartlarda oluşturulur.