E-ticaret tüketicilerin alışverişte oldukça yaygın kullandığı bir yöntem haline geldi. Dolayısıyla firmalar marka bilinirliklerini yükseltmek ve müşteri kazanmak için televizyon, gazete gibi kanallar yerine giderek online reklamcılığa yöneliyor.

İnternet üzerinden reklam vermenin çeşitli yolları var. Google Adwords reklamları, bunlar arasında son zamanlarda oldukça yaygınlaşan, en verimli olanı.

Google Adwords Danışmanlığı

Erkam YURT Creative Solutions olarak sunduğumuz başlıca reklam danışmanlığı hizmeti, verimliliğinden ve yaygınlığından ötürü Adwords danışmanlığı hizmetidir.

Google Adwords sisteminde önemli olan tek şey reklama ayırdığınız bütçe değildir. Adwords sistemini ayrıntılı olarak Google Adwords Nedir? yazımızda ve devam yazılarında inceledik. Kısaca bahsetmek gerekirse verim almak için dikkat etmeniz gereken parametreler şöyledir:

  • Reklam metninin kalite puanı (SEO uyumluluğu, müşteriye hitap edebilme)
  • Reklamın verileceği saatler, günler, semtler, iller…

Peki̇ Neden Adwords Danışmanı ile Çalışmalısınız?

Öncelikle yukarıda saydığımız parametrelere uygun reklam yapmak uzmanlık, tecrübe ve zaman gerektiriyor. Bunun yanında da Adwords danışmanlığı hizmeti almanızın size sağladığı önemli avantajlar var.

1. Uzmanlık

Yüksek kalite puanlı bir reklam metni oluşturmak başlı başına bir uzmanlık alanı. Anahtar kelime analizi yapılıp doğru anahtar kelimeler seçilmeli, yeni anahtar kelimeler türetilmeli, bunlar metnin içinde doğru ölçüde kullanılmalı. Ve reklam metninin kullanıcının ilgisini çekmesi de bu teknik detaylar kadar önemli. Seodrome’un bu işi en verimli şekilde yapmak için yıllarını vermiş Adwords danışmanlığı uzmanları yatırımınızın asıl karşılığını bulması açısından önemli.

2. Analiz

Aynı şekilde; reklamın ne zaman, ne kadar süreliğine ve nerede verileceğine karar vermek tecrübe ve ciddi analizler gerektirir. Erkam YURT Creative Solutions ‘un Adwords danışmanı uzmanları, kullandıkları çeşitli araçlar ve yöntemlerle bu verileri elde ederler ve reklamdan en çok verimin nasıl alınabileceğine dair stratejiler üretirler.

3. Verim

Erkam YURT Creative Solutions uzmanlarından Adwords danışmanlığı hizmeti almanız Adwords reklamlarının size getirisini büyük oranda artıracaktır. Aynı bütçeyle vereceğiniz reklamdan çok daha büyük verim elde edeceksiniz.

4. Bilgilendirme ve Kontrol

Erkam YURT Creative Solutions, reklam anlaşması süresince sizi ilerleme hakkında düzenli olarak bilgilendirecek ve bu sayede sürecin gidişatına göre dilediğinizde reklam bütçesini artırma-azaltma, reklamın verildiği zamanı, yeri değiştirme gibi müdahalelerde bulunabileceksiniz.

5. Zaman Yönetimi

Reklam sürecini tamamıyla uzmanlara bırakacağınız için enerjinizi ve zamanınızı asıl işinize yönlendirebileceksiniz.